27 lutego 2021

MLS USA

Major League Soccer amerykańska piłka nożna

Chicago potwierdzone jako miasto gospodarza Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2026

2 min read

10 miast-gospodarzy Stanów Zjednoczonych na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2026 nadal się zmienia, choć jednym z potwierdzonych jest Chicago – miasto gospodarzy meczu otwarcia 1994 w Soldier Field.

Zostało to potwierdzone podczas telekonferencji w poniedziałek z dyrektorem FIFA ds. Turniejów i wydarzeń Colinem Smithem oraz byłym dyrektorem generalnym futbolu amerykańskiego Danem Flynnem, który przemawiał szerzej przed wtorkowymi warsztatami wirtualnego gospodarza.

Co do tego, kiedy lista zostanie zawężona – rozciąga się ona między innymi od Bostonu i Nowego Jorku po Los Angeles i Seattle – Smith powiedział, że nie można podać daty. Mają nadzieję rozpocząć zwiedzanie pod koniec 2020 roku, ale pandemia COVID-19 wpłynęła na to.

Początkowo planowaliśmy zakończyć proces selekcji wiosną [2021 r.]” – powiedział Smith. „Teraz oczywiście polegało to na tym, że rozpoczęliśmy to w marcu i przeprowadziliśmy co najmniej dwa zestawy wizyt kontrolnych w tym roku w celu sfinalizowania tego procesu. Oczywiście musieliśmy to opóźnić. Bardzo trudno jest podać datę końcową, ponieważ kiedy nie wiemy, kiedy jest data początkowa.”

Jeśli chodzi o ostateczną decyzję, Flynn powiedział, że FIFA wykona połączenie, chociaż US Soccer ma wkład. Zauważono również, że 80 000 to minimalna wydajność wentylatora dla ostatecznego finału.

Flynn, odnosząc się do tego, co Mistrzostwa Świata w 1994 roku zrobili piłce nożnej w Ameryce, uważa, że ​​jeszcze większy potencjał czeka w 2026 roku. Stany Zjednoczone, obok współgospodarzy Meksyku i Kanady, będą miały solidne ligi i infrastrukturę, która może pełnić rolę katalizatora.

„Mamy ponad 20 lat doświadczenia od czasu organizacji ’94, jeśli chcesz” – powiedział Flynn. „Myślę, że odgrywa większą rolę niż na pewno w 1994 roku, ale myślę też, że są po prostu większe możliwości. Nasz sport jest na innym poziomie niż przed rokiem 94”

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x