sob. Paź 24th, 2020

MLS USA

Major League Soccer amerykańska piłka nożna

US Soccer znosi zakaz klęczenia graczy podczas hymnu narodowego

3 min read

US Soccer wydało oświadczenie w środę wieczorem, ogłaszając, że zarząd uchylił zakaz klęczenia graczy podczas hymnu narodowego. Ich pełne oświadczenie możesz przeczytać poniżej.

Amerykańska Federacja Piłkarska potwierdza Black Lives Matter, a my wspieramy walkę z niesprawiedliwościami rasowymi.

Zarząd piłki nożnej USA zagłosował wczoraj po południu, aby uchylić zasady 604-1, które wymagały od naszych graczy hymnu narodowego. Polityka została wprowadzona po tym, jak Megan Rapinoe klęczała solidarnie z pokojowym protestem zainspirowanym przez Colina Kaepernicka, który protestował przeciwko brutalności policji, oraz systematycznym uciskaniem afroamerykanów w Ameryce. Stało się jasne, że ta polityka była niewłaściwa i naruszała ważne przesłanie Black Lives Matter.

Nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby słuchać – szczególnie naszych graczy – aby zrozumieć i docenić bardzo prawdziwe i znaczące doświadczenia Afroamerykanów i innych mniejszościowych społeczności w naszym kraju. Przepraszamy naszych graczy – szczególnie naszych afroamerykańskich graczy – pracowników, fanów i wszystkich, którzy popierają zwalczanie rasizmu. Sport to potężna platforma na dobre, a my nie korzystaliśmy z naszej platformy tak skutecznie, jak powinniśmy. Możemy zrobić więcej w tych konkretnych kwestiach i zrobimy to.

To nasi gracze będą musieli określić, w jaki sposób najlepiej wykorzystać swoje platformy do walki z wszelkimi formami rasizmu, dyskryminacji i nierówności. Jesteśmy tutaj dla naszych graczy i jesteśmy gotowi wesprzeć ich w zwiększeniu wysiłków na rzecz sprawiedliwości społecznej. Nie możemy zmienić przeszłości, ale możemy coś zmienić w przyszłości. Jesteśmy zaangażowani w te zmiany i w najbliższej przyszłości będziemy wdrażać działania wspierające.

9 czerwca

We wtorek odbędzie się specjalne posiedzenie zarządu US Soccer, które może uchylić politykę federacji wobec zawodników, którzy nie klęczą podczas hymnu narodowego, rzecznik federacji potwierdził MLSsoccer.com w poniedziałek. Historia została po raz pierwszy opisana przez reportera ESPN Jeff Carlisle . Dodał, że formalne głosowanie może odbyć się w piątek.

Rzecznik potwierdził również, że prezydent USA Soccer Cindy Parlow Cone zaleci uchylenie polityki.

Polityka została pierwotnie ustalona po tym, jak zawodniczka reprezentacji USA Megan Rapinoe uklękła podczas meczu w 2016 roku, naśladując protesty, które ówczesny rozgrywający z San Francisco 49ers Colin Kaepernick prowadził na temat nierówności rasowych.

Problem ponownie wszedł do dyskursu narodowego po tym, jak George Floyd, nieuzbrojony Afroamerykanin, został zabity przez białego policjanta w Minnesocie. Od tego czasu świat ogarnia protesty wzywające do reformy policji i równych szans dla Afroamerykanów w Ameryce. W ubiegłym tygodniu komisarz NFL, Roger Goodell, opublikował również wiadomości krajowe, zachęcając graczy do pokojowego protestu i przyznając, że mylili się, nie słuchając graczy wcześniej.

Polityka USA w piłce nożnej została początkowo uchwalona w 2017 r. I stanowi: „Wszystkie osoby reprezentujące drużynę narodową Federacji powinny z szacunkiem występować podczas grania hymnów narodowych na każdym wydarzeniu, w którym Federacja jest reprezentowana”. 

Jeśli polisa zostanie uchylona lub skorygowana, wejdzie ona w życie natychmiast, a następnie musi zostać zatwierdzona na następnym dorocznym walnym zgromadzeniu.

W poniedziałek wieczorem Związek Zawodników USWNT wezwał do natychmiastowego uchylenia i przyznał, że zasady były złe po ich przyjęciu. 

Dyrektor wykonawczy organizacji, Becca Roux, wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że polityka „nie ma teraz zastosowania i nigdy nie dotyczyła graczy USWNT” oraz że USMNTPA podejmie skoordynowane działania, aby nadal je odrzucać.

Amerykańska Rada Zawodników Piłki Nożnej, składająca się z obecnych i byłych zawodników reprezentacji narodowych mężczyzn i kobiet, również wypowiedziała się przeciwko polityce i zachęca do jej uchylenia poprzez oświadczenie .

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x